Радио Милева

Во врска е со Петар Грашо, а ја споредуваа со Лепа Брена: Погледнете како изгледа некогашната пејачка на „Магазин“

Во врска е со Петар Грашо, а ја споредуваа со Лепа Брена: Погледнете како изгледа некогашната пејачка на „Магазин“
фото: Фејсбук

Фановите ја споредува со Мери Четиниќ, некои ја споредуваа и со Сања Долежал, други пак  и со Лепа Брена.

Данијела Мартиновиќ својата кариера ја започна во групата „Магазин“, а денес има успешна соло кариера. Таа на социјалните мрежи често знае да објави фотографии од нејзините почетоци и да се потсети на минатото.

Мојот прв плакат за настапи, 1988година. Овде личам на една наша пејачка. Знаете ли на кого мислам? Ви личам ли на неа?, напиша Данијела во описот на фотографијата која ја објави на социјалните мрежи.

Покрај тоа што има успешна кариера, Данијела е среќна и на приватен план. Таа е во врска со нејзиниот колега Петар Грашо.

Тие се запонзаа пред 20 години, а врската ја започнаа по неколку заеднички настапи, разговори и дружења. За брак не размислуваат велејќи дека живеат како вистински пар.

Еве како денес изгледа Даниела.

Останати вести од Радио Милева