Радио Милева
Благословена

Во рацете малиот Раде: Два месеци по породувањето Анастасија Богдановска позираше во стајлинг со гол стомак (фото)

Во рацете малиот Раде: Два месеци по породувањето Анастасија Богдановска позираше во стајлинг со гол стомак (фото)

Шармантната и убава водителка, новинарка и уредничка Анастасија Деа Богданоска повторно е отсутна од работната позиција пред камерите на Алфа телевизија, а причината добро позната – породилното отсуство.

Деа пред два месеци се породи и по вторпат стана мајка, овој пат на машко бебе кое го носи името Раде.

Деа во текот на бременоста често објавуваше фотографии од трудничкото стомаче, а и откако се породи објавува фотографии како од двегодишната ќеркичка Дениција, така и од нејзиното помало братче.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Anastasija Dea (@anastasiia_dea)

Познатата мама е комплетно посветена на наследниците кои се центарот на нејзниот универвум, а дека мајчинството прави да се чувствува магично, говорат моментите кои ги објавува јавно со своите пријатели и следбеници.

Постпартум периодот е вистински предизвик за една жена, бидејќи хормоните лудуваат, а телото и физички трпи доста промени.

На стомакот му треба време да се собере, па жените често знаат да се огледуваат една на друга, особено по бременоста- некои се задоволни, други не, а трети пак се носат со она она што го имаат од мајката природа.

Анастасија веројатно е во групата на оние задоволните, бидејќи два месеци откако се породи таа облече стајлинг сочинет од краок топ кој го разголува стомакот, споен со макси здолниште.

Раде е во нејзините раце, а нејзиното лице блеска од благословот дарен од Бога – зарем нешто друго е важно!?

фото:Инстаграм/Фејсбук/Анастасија Богдановска

Останати вести од Радио Милева