Радио Милева
последниот тон на саксот...

Во премиерното издание на шоуто „Галама“ за Жаре – Бербер беше прво појавување на ТВ по пауза од десет години, за Ферус Мустафов за жал… последно! (ВИДЕО)

Во премиерното издание на шоуто „Галама“ за Жаре – Бербер беше прво појавување на ТВ по пауза од десет години, за Ферус Мустафов за жал… последно! (ВИДЕО)

Во саботата на 3-ти јуни започна новото телевизиски шоу на Канал 5 телевизија, „Галама шоу“ во продукција на „Бекстејџ медиа“, онакво какво што одамна недостасуваше бар кога се нашите телевизии во прашање.

Пејачот и шоумен Жаре Бербер по десет години се врати на екраните со новиот телевизиски забавно-музички проект „Галама шоу“.

И како што Жаре вети пред почетокот: „Ќе креваме галама со највлијателните личности од светот на музиката, филмот, спортот, па и политиката.  Македонската, балканската и светската естрада ја носиме во вашите домови.Ќе вмешаме прсти во животите на познатите пред и зад камерите, но и нескромно ќе кажеме дека ќе ги поместиме границите на естрадата во Македонија, затоа што не следиме трендови, туку ги креираме. Подготвени сме да ја вратиме вашата доверба и да ви обезбедиме вистинска забава, онаква каква што одамна недостасуваше” – така и со случи во првата епозода.

Во неа гости беа Панки од дуото „Куку Леле“, фолк ѕвездата Елена Велевска, мисицата, модел и пејачка Кристина Димитри и најпознатиот македонски кларинетист и саксофонист и крал на ромската музика, Ферус Мустафов, кој не напушти на 72-годишна возраст и ова му беше последно телевизиско појавување.

Насмеан, расположен, се присети на некои анегдоти, и потсети на тоа дека токму тој е музичарот од Македонија кој го земал најголемиот бакшиш на сите времиња.

Ве потсетуваме зошто покојниот Ферус беше најдобар во она што речиси целиот живот го правеше.

Останати вести од Радио Милева