Радио Милева
бројни трансформации

Во мини здолниште, тешка шминка, тапирана… вака изгледаше Сека Алексиќ на почетокот на кариерата (фото)

Во мини здолниште, тешка шминка, тапирана… вака изгледаше Сека Алексиќ на почетокот на кариерата (фото)

Пејачката Сека Алексиќ е во центарот на вниманието поради новиот албум, секси изгледот и Алесандра Амбросио…а еве како некогаш привлекуваше внимание.

Пејачката Светлана Алексиќ Сека ја запознавме на сцената на „Гранд“ кога во мини здолниште со тешка шминка и тапирана фризура го отпеа хитот „Да сам мушко“.

Следеа други хитови и бројни трансформации, а Сека денес важи за една од најелегантните дами на српската сцена.

Сепак, на почетокот на кариерата хит и беа само мини здолништа!

Во клипот објавен на Твитер, компилација од сите нејзини ТВ појавувања, гледаме како изгледала како Индијка, девојка робот, но и како и стојат тенки веѓи и мини здолништа.

Фото:Принтскрин/Инстагарм/Сека Алексиќ/Твитер

Останати вести од Радио Милева