Радио Милева

Во костим за капење, Новак Ѓоковиќ покажа како изгледал пред десет години (фото)

Во костим за капење, Новак Ѓоковиќ покажа како изгледал пред десет години (фото)

Деновиве на интернет владее нов тренд „10yearschallangex“  односно предизвик според кој треба да објавите ваша фотографија пред 10 години и како изгледате денес.

На овој предизивк се приклучија многу јавни личности од регионот, а меѓу нив и Новак Ѓоковиќ.

Срспкиот тенисер објави фотографија од 2009 година,а во описот на истата напиша:

„Од една страна модел,од друга страна изгубена оплкада со брат ми“ напиша Ѓоковиќ.

 

View this post on Instagram

 

#10YearChallenge ???‍♂️ modeling vs losing a bet to your brother

A post shared by Novak Djokovic (@djokernole) on

Останати вести од Радио Милева