Радио Милева
да се насмееме

Во исчекување на 7-та сезона на „Преспав“ осамнаа нови снимки, а во нив урнебесен спој на Марјана како Росана заедно со Ула, Марио и инспектор Томе (видео)

Во исчекување на 7-та сезона на „Преспав“ осамнаа нови снимки, а во нив урнебесен спој на Марјана како Росана заедно со Ула, Марио и инспектор Томе (видео)

Актерска екипа на популатниот македонски ситком „Преспав“ неодамна најави дека работеше на снимањата од седмата сезона. Емитувањето треба да започне овој месец декември, а веќе е најавено и препознатливото новогодишно издание.

Верната публика е во исчекување на датум со најава, а сега на Инстаграм профилот на Преспав осамнаа видео снимки најверојатно од новите епизоди.

 

За загревање на старт имаме разбирливо ултра смешни сценарија од кои во сите ја има ТВ водителката Марјана Станојковска која се вика Росана и работи за ТВ Ресенко и серијалот „Луѓето на Преспа“.

Таа доаѓа во посета на „Преспав“ и со прашања на публиката ги интервјуира Марио, Ула и виш инспектор Томе. Секој си зборува за своето, Марио за македоската кујна, инспекторот за мито во пансионот, а Ула за љубовта со Коки.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Преспав (@pansionprespav)

Урнебесни, оригинални, неповторливи… Совршено загревање за она кои допрва ќе имаме моженост да го гледаме и да се смееме до солзи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Преспав (@pansionprespav)

Дотогаш нека ви тргне на убаво со интервјуата на Марјана ала Росама, Ула,Томе и Марио:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Преспав (@pansionprespav)

фото+видео: Instagram printscreen/ pansionprespav

Останати вести од Радио Милева