Радио Милева
се шушка

Во драмата со Пике која се уште трае, Шакира видена со друг, а прашањето за старателството над децата најпосле решено (фото)

Во драмата со Пике која се уште трае, Шакира видена со друг, а прашањето за старателството над децата најпосле решено (фото)

Шакира можеби нашла љубов со нов маж во Мајами, пишуваат шпанските медиуми.

Колумбиската пејачка (46) се сели на Флорида откако потпиша договор за старателство над децата со поранешниот партенер Жерар Пике. Обожавателите останаа да шпекулираат дали таа ќе ја напушти Барселона со синовите Милан (10) и Саша (8) во јуни, на крајот на учебната година или во следните неколку дена откако беше објавено дека планира да замине на 1 април. .

Сепак, тоа беше пред да се објави дека нејзината мајка била хоспитализирана во Барселона, откако и бил пронајдено згрутчување на крвта во ногата. Сега шпанската веб-страница за вести ОК Диарио вели дека мајката на две деца можеби има уште една причина да го забрза преселувањето во Мајами, а тоа е „мистериозен човек“. Се тврди дека го запознала неколку месеци пред да ја напише својата најнова песна за Пике и неговата девојка – во која таа опасно ги прозива.
-Изгледа дека колумбиската пејачка успеала да најде нова илузија во вид на мистериозен маж кој очигледно го запознала во Мајами и со кој е во контакт четири месеци.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Shakira (@shakira)

Не се откриени други детали, освен дека мистериозниот човек не бил поранешниот Антонио де ла Руа, со кој се забавувала пред да се сретне со Пике на Светското првенство во 2010 година.

Лошото здравје на нејзиниот 91-годишен татко Вилијам Мубарак првично беше наведено како главна причина што таа ги напуштила плановите да се пресели во Мајами на почетокот на оваа година, откако во декември потпишала договор за старателство со Пике.

Парот, кој се раздели во мај по 11 години заедно, во ноември потврди дека постигнале договор по долготрајните преговори кои кулминираа со маратонска 12-часовна средба со нивните адвокати. Договорот го потпишаа на суд во Барселона следниот месец.

фото:Profimedia/Instagram

Останати вести од Радио Милева