Радио Милева
Смешки

Внукот на Цеца на гости кај баба и дедо во Тител, а таму му го покажаа свињарникот – реакцијата на малиот е хит (фото)

Внукот на Цеца на гости кај баба и дедо во Тител, а таму му го покажаа свињарникот – реакцијата на малиот е хит (фото)
фото:цеца ражнатовиќ/инстаграм принтскрин

Фолк sвездата Цеца Ражнатовиќ сподели видео од нејзиниот внук Жељко, кој ја омекна и насмеа баба, а потоа и нејзините следбеници на Инстаграм.

Имено, тие беа во Тител кај родителите на мама Богдана, а бебето Жељко ја имаше првата средба со прасињата на неговите баба и дедо, што му ги покажа неговиот дедо Богдан Родиќ, таткото на Богдана.

фото:цеца ражнатовиќ/инстаграм принтскрин

Малиот беше исплашен од малите прасиња, па кога ми ги доближуваа тој ја креваше раката како да сакаше да се тргне од нив.

фото:цеца ражнатовиќ/инстаграм принтскрин

Да потсетиме, Вељко и Богдана Ражнатовиќ најмногу време поминуваат со малиот наследник во Тител, на семејниот имот на семејството на Богдана.

Останати вести од Радио Милева