Радио Милева

Внуката на Ана Бекута која ја споредуваат со Кајли Џенер стана дел од „Ѕвездите на Гранд“ (фото)

Внуката на Ана Бекута која ја споредуваат со Кајли Џенер стана дел од „Ѕвездите на Гранд“ (фото)
фото:ана бекута/инстаграм

Познатата српска пејачка на народна музика, Ана Бекута, ги воодушеви своите обожаватели објавувајќи фотографија на Инсатграм со нејзината внука Соња и предизвика лавина коментари на социјалната мрежа.

За внуката на Ана се вели дека е опуштена и сака камери. Поради оваа причина, Ана ја покани да биде член на нејзиниот тим што ги подготвува натпреварувачите на “Ѕвездите на Гранд“, чиј ментор е таа.

фото:ана бекута/инстаграм

Имено, Соња со години се занимава со шминка, честопати ја разубавува и нејзината позната баба, и ова е можност да се дадат неколку корисни совети за облекување на девојчињата кои се натпреваруваат.

Потсетување, фолк-sвездата Ана Бекута во повеќе наврати истакна дека е горда на нејзината внука Соња Полиќ коа има 19 години.

Останати вести од Радио Милева