Радио Милева
Блескаво

Вложува во себе: Битолчанката Марија Груевска нарави впечатлива корекција која се забележува од прва (фото)

Вложува во себе: Битолчанката Марија Груевска нарави впечатлива корекција која се забележува од прва (фото)
фото:марија груевска/инстаграм принтскрин

Македонската учесничка во „Ѕвездите на Гранд“, битолчанката Марија Груевска, уште од почетокот на своите настапи во шоуто, сфати дека покрај добро пеење,неопходен е и добар изглед.

Секое следно појавување таа ги воодушевува публиакта и жирито пред се со впечатливата костимографија.

Кога сме кај нејзиниот изглед, Марија очигледно вложува во себе, па периодов реши да ја смени насмевката, односно да ги избели забите до блескавост.

фото:марија груевска/инстаграм принтскрин

Неколку дена се препушти во рацете на докторката и постојано објавуваше моменти каде е седната на забарското столче.

фото:марија груевска/инстаграм принтскрин

Кога најпосле заврши постапката, Марија не престана да ја покажува својата нова насмевка која зрачи од белина, а и да направи споредба како беше претходно и сега.

фото:марија груевска/инстаграм принтскрин

фото:марија груевска/инстаграм принтскрин

Дека е задоволна е очигледно, докторката завршила добра работа, а Марија сега уште посамоуверено ќе се смее пред камерите и публиката.

Останати вести од Радио Милева