Радио Милева
магичен свет

Влажна забава: Лила Филиповска на оваа “детска радост“ покажа „слабост“ (Видео)

Влажна забава: Лила Филиповска на оваа “детска радост“ покажа „слабост“ (Видео)

Најпознатата македонска ТВ водителка и инфлуенсерка Лила Филиповска  откри  што е она што ја крева и ја држи под полна пареа.

Лила умее да ужива во животот и од секој миг да создаде потполно задоволство кое ја исполнува и ѝ ги полни батериите.

Таа во светот на возрасните не сака многу многу да заглавува, но кога мора лесно наоѓа начин да се врати во магичниот свет, а каде ако не во светот на децата.

Па откако времето почна да потсетува на море и плажа, Лила го направи вистинскиот избор и замина во Бодрум на уживање.

Веднаш на нејзините верни следбеници им се пофали со луксузот во кој ужива, но нешто најмногу што ја допре беше возбудата и враќањето во детството посетувајќи еден шарен детски аква парк како во бајка.

– Детето во мене никогаш нема да порасне! И кога некогаш ќе “заглавам” во светот на возрасните брзо наоѓам начин да се вратам. Сите возрасни некогаш беа деца ама ретко кој се сеќава. Еве јас се потсетив денес во овој аква парк и немој да ме барате денес, имам нешто работа…“ – напиша Лила покрај споделената фотографија и видео во своите Инстаграм приказни.

Фото: Принтскрин/Инстаграм/Лила Филиповска

Останати вести од Радио Милева