Радио Милева

Вистинско мало царство за наследникот: Сека Алексиќ ја покажа детската соба која изгледа магично (фото)

Вистинско мало царство за наследникот: Сека Алексиќ ја покажа детската соба која изгледа магично (фото)
фото:сека алексиќ/инстаграм

Пејачката Сека Алексиќ (38) е мајка на два сина, постариот Jaков (3) и помладиот Joван, кој се пред неколку дена наполни еден месец.

Таа е многу посветена мајка, но исто така се труди да ги израдува своите синови, а тоа секојдневно го докажува на својот профил на Инстагам.

Поточно, Сека сега им покажа на своите обожаватели како изгледа детската соба во нејзината куќа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SEKA ALEKSIĆ (@seka_aleksic) on

Во собата претежно доминира сина боја и е полна со плишени играчки, додека целиот еден ѕид е украсен со позадина насликана со животни.

фото:сека алексиќ/инстаграм

Дека се е прилагодено за децата е доловено на видеото, но фотографијата каде Јован е во специјална лулка, сигурни сме дека ќе освои многу мајки.

Останати вести од Радио Милева