Радио Милева
вешта домаќинка

Вистинска домаќинка: Елена Петреска ги покажа своите таленти во кујна (фото)

Вистинска домаќинка: Елена Петреска ги покажа своите таленти во кујна (фото)
фото: елена петреска/инстаграм

 

Поради пандемијата со коронавирусот естрадните уметници речиси една година се на музичка пауза и не немаат настапи.

Многумина овој период го искористија да прават работи за кои немале време поради своите професионални обврски.

Така кога станува збор за понежниот пол, многу од познатите се пофалија како домаќинки и покажаа разни специјалитети кои ги подготвија.

Пејачката Елена Петреска на почетокот на годината беше хоспитализирана на Инфективна поради влошена состојба од коронавирус.

„Не можев да станам до тоалет“: Елена Петреска сними видео каде во детали го сподели своето искуство со коронавирусот (видео) – Вистина.мк (vistina.com.mk)

Меѓутоа, Петреска го победи злото на 21иот век и успеа да оздрави од Ковид 19. Tој период е зад неа.

фото: елена петреска/инстаграм

Петрeска слободното време го користи да ужива со семејството во својот дом во Аеродром, но и да подготви по некој специјалитет.

Како што се пофали овојпат на социјалните мрежи таа направила бајадери без сеќер. Крајниот резлултат го сподели на „Инстаграм стори“, а според приложеното сигурно изгледа многу вкусно.

фото: елена петреска/инстаграм

Наздравје!

Останати вести од Радио Милева