Радио Милева
руса коса и целосна шминка

Вистинска барбика: „Ѕвездата од Гранд“ го смени полот (фото) 

Вистинска барбика: „Ѕвездата од Гранд“ го смени полот (фото) 

Публиката го запозна Слободан Катаниќ Барбика во 2003 година, кога се пријави на аудиција за „Ѕвездите на Гранд“. Како што изјави тогаш, отсекогаш се чувствувал како жена.

По таа аудиција тој исчезна од јавноста, но потоа го смени името и во 2010 година повторно се појави на истоимената аудиција под името Сања.

– Решив да одам на пластична операција за да станам вистинска жена, да се омажам и да имам семејство – изјави еднаш Сања Катаниќ за локалните медиуми. И призна дека  немала поддршка од родителите.


И покрај сето тоа го отслужила и воениот рок, додека најтешко и било заедничкото туширање со оглед на тоа што секогаш се чувствувала како девојка, па како што изјавила и било непријатно.

Сања денес живее во Чачак, а кафеавата коса ја обоила во руса.

Фото: Принтскрин/Јутјуб/Инстаграм

Останати вести од Радио Милева