Вистаграм

Жените не можат да се нагледаат на фотографиите од „најпосакуваниот доктор“

Жените не можат да се нагледаат на фотографиите од „најпосакуваниот доктор“
Foto: Instagram

Доктор од Сардинија стана хит на интернет, а италијанските медиуми го прогласија за „најпосакуван доктор во земјата“.

Џовани Анџолини од Сардинија е висок 186 сантиметри и има 80 килиграми, завршил медицина и специјализирал ортопедија и трауматологија, а станува се попопуларен на Инстаграм, каде го следат повеќе од 270 илјади луѓе.

Џовани во 2015 година учествуваше во „Големиот брат“ и иако ги има сите предиспозиции да стане модел, одлучил да се посвети на својата страст – медицината.


Денес сепак е протагонист на емисијата „Добро вечер докторе“, која се емитува на каналот ТВ 2000.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Giovanni Angiolini (@giovanni_angiolini) on


По долгогодишната врска со Мери Фалкониери, Џовани сега, на жалот на бројните обожавателки, во врска е со Нивес Болос, вљубеничка во фитнес и Инстаграм ѕвезда, со која повремено објавува фотографии на социјалните мрежи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Giovanni Angiolini (@giovanni_angiolini) on

Еве поради што 37 годишниот доктор стана популарен:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Giovanni Angiolini (@giovanni_angiolini) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Giovanni Angiolini (@giovanni_angiolini) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Giovanni Angiolini (@giovanni_angiolini) on