Вистаграм

Запознајте ја „Supercar Blondie“ – таа ги вози едни од најскапите и најбесните автомобили

Запознајте ја „Supercar Blondie“ – таа ги вози едни од најскапите и најбесните автомобили

Александра Херши, попозната како „Supercar Blondie“, е сензација на социјалните мрежи.

Кога ќе се соберат сите нејзини следбеници од сите социјални мрежи, оваа Австралијка посочува дека има повеќе од 30 милиони обожаватели, но и еден фетиш – брзи и бесни автомобили.

Нејзиниот профил на Инстаграм е преплавена со фотографии и видеа од скапи автомобили, а таа не само што се фотографирана до нив, туку и ги вози.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alex – that girl with the cars (@supercarblondie) on

Таа ја наследи љубовта кон автомобилите од нејзиниот татко и постариот брат, но како што истакнува, сака само да биде естетски убава и да ги вози, додека не е заинтересирана за работа под хаубата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alex – that girl with the cars (@supercarblondie) on

Александра пораснала во еден мал град во Австралија и како дете немала можност да гледа луксузни автомобили. Нејзината прва љубов е „Bentley Continental GT“, а првиот автомобил што го купи бил „Mitsubishi Lancer“.

Неодамна го продаде својот Ламборгини Хуракан, беше без автомобил цели три месеци, но токму затоа сега доби Ролс-Ројс Врајт.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alex – that girl with the cars (@supercarblondie) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alex – that girl with the cars (@supercarblondie) on