Вистаграм

Запознајте ја најзгодната баба на Инстаграм

Запознајте ја најзгодната баба на Инстаграм

Прво светот го запозна фитнес моделот Џен Селтер, а потоа ја забележаа нејзината презгодна мајка, па сега добија можност да ја запознаат и бабата. На чудењето му нема крај. Џен која има 12.3 милиони следбеници, вели дека нејзината баба е нејзина најдобра пријателка и дека би сакала и таа на тие години да изгледа толку добро. Кој не би?

Бабата на Инстаграм ја следат 12.000 луѓе и се претставува како баба Селтер. Нејзиното име е Луис и изгледа буквално неверојатно. Со оглед на тоа дека Џен е во 20 години, нејзината мајка има 49, а баба ѝ во најмала рака е во седмата деценија.

Погледнете само каков стил има. Луис ги воодушеви следбениците на нејзината внука:

“Баба ти е кралица, многу сте слични”, “Ајде да зборуваме за добрите гени”, “Преубави сте”.

A post shared by Grandma Lois (@grandma_selter) on

Но, Луис е многу многу повеќе од овие коментари. Толку лесно и брзо може да Ве излаже со изгледот, така што на одредени снимки и фотографии на Инстаграм воопшто не изгледа како баба.

A post shared by Grandma Lois (@grandma_selter) on

извор:точка.мк