Вистаграм

Запознајте го Агадор: Кучето кое изгледа прекрасно во било каква облека

Запознајте го Агадор: Кучето кое изгледа прекрасно во било каква облека
фото:агадор/инстаграм

Ова слатко кученце е познато како Боб Рос на кучињата, бидејќи има сличност со познатиот американски уметник. За да ги направи сличностите поизразени, Агадор позира до уметнички слики.

Боб Рос е само една од личностите кои Агадор ги имитира. На неговиот профил на Инстаграм, можете да го видите како авантурист кој го сака патувањето и фотографирањето и кој обожава да оди на теретана.

Исто така можете да го видите и како сериозно деловно кученце со вратоврска. Без оглед на тоа што носи, Агадор изгледа шармантно во секоја облека.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Agador ? (@poochofnyc) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Agador ? (@poochofnyc) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Agador ? (@poochofnyc) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Agador ? (@poochofnyc) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Agador ? (@poochofnyc) on