Вистаграм

Жаклина е најсекси баба на светот, а потекнува од Србија

Жаклина е најсекси баба на светот, а потекнува од Србија

Оваа модна блогерка има 50 години и изгледа неверојатно иако низ животот поминала низ многу проблеми. Жаклина Беридо Пизано потекнува од Србија и е најсексапилната баба во светот. Ако не верувате, погледнете ги нејзините фотографии.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zaklina Pisano (@realfashionist) on

Таа вложува големи суми за својот изглед и гардероба, но позади нејзиниот беспрекорен изглед се крие голема тага. Во 2016. година таа го изгубила својот син во сообраќајна несреќа во Белград. Оттогаш на секоја фотографија го става хаштагот #rememberstefan, во сеќавање на Стефан кој го нарекува свој ангел чувар.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zaklina Pisano (@realfashionist) on

Родена е во Белград, но веќе многу години живее во странство. За Жаклина и нејзиниот живот пишуваат многу модни магазини. Соработува со бројни луксузни брендови, а нејзиното тело навистина е префектно.

„Јадам многу овошје и пијам многу вода. Јадам по едно авокадо на ден, не пушам и не пијам. Јадам риба, морски плодови, месо и зеленчук. Од свои 10 години барем 45 минути на ден вежбам. Неопходно е редовно да се вежба. Ја негувам и својата душа“, открива Жаклина.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zaklina Pisano (@realfashionist) on


Таа е омажена за Италијанец чиј идентитет вешто го крие од јавноста, а иако има и тој свој Инстаграм профил запишан е како „Таа ме нарекува господин Совршен“.

извор:среќа.мк