Вистаграм

Видео кое предизвика полемики на Инстаграм: Фитнес инструкторката покажала дека и таа има “целулит”

Видео кое предизвика полемики на Инстаграм: Фитнес инструкторката покажала дека и таа има “целулит”

Австралиската фитнес ѕвезда Тами Хемброу сакала да им се доближи на жените кои ја обожуваат така што ќе им покаже дека и таа е несовршена односно дека има целулит – но, тоа било сè освен целулит.

Имено, русокосата Австралијанка споделила кратко видео со своите 9,4 милиони следбеници каде го покажала својот “целулит” во минијатурно бикини.

Сепак, не се надевала дека со оваа снимка ќе предизвика само контра ефект.

“Нема ништо лошо во малку целулит, драги мои дами. Поголемиот дел од нас го имаат”, напишала таа во описот од видеото.

Меѓутоа, ако подобро ја погледнете снимката, нема воошто да забележите целулит на нејзиниот задник што уште повеќе ги изнервирало припадничките на понежниот пол со кои сакала да се поистоветува.

 

View this post on Instagram

 

Kini is glowwwing 💚💙

A post shared by ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀Tammy 🦄 (@tammyhembrow) on

“Кој целулит?”, “Што зборуваш, немаш ни грам целулит!”, биле само некои од коментарите под снимката.

 

View this post on Instagram

 

definitely a vibe

A post shared by ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀Tammy 🦄 (@tammyhembrow) on

извор: точка.мк