Вистаграм

Вака изгледа првата жена од Балканот која ќе работи со „кралот на Инстаграм“ (фото)

Вака изгледа првата жена од Балканот која ќе работи со „кралот на Инстаграм“ (фото)
фото: инстаграм

Ула Шемоле  е првата Балканка која ќе работи во друштво на  мултимилионерот Ден Билзериан.

Оваа балаканска инфлуенсерка пред еден месец добила понуда која не се одбива. Имено, Ула наскоро ќе стане дел од најпопуларната забава на светот. Станува збор за забава која ја организира милтимилионерот Ден Билзериан, кој е познат како „крал на Инстаграм“.

фото: Инстаграм

„До соработката дојде преку социјалните мрежи. Дан и јас имаме неколку заеднички пријатели, ми прати понуда и тука сме каде што сме“ вели возбудената Словенка.

Кралот на „Инстаграм“ го следат околу 30 000 следбеници, а на неговиот профил може да видите фотографии со скапи автомобили, па фотографии со голи девојки или фотографии со оружје.

Девојките кои позираат со кралот на „Инстаграм“ се супермодели, згодни инфлуенсерки и порно актерки.

фото: инстаграм

На прашањето како изгледа кастингот и кои се предусловите за да бидете дел од јатото на Ден, Ула вели:

„Не постои кастинг. Не можеш никаде да се пријавиш. Најважни се друштвените мрежи и контактот“ вели инфлуенсерката.

Таа открива дека еден ден со „кралот на Инстаграм“ е полн со адреналил, спорт, забава и интересни луѓе.

фото: инстаграм

Често има гласини и негативни коменатри за голите девојки на „Инстаграм“ профилот на Ден, а Ула вели дека таквите коментари не ја интеренсираат.

„Тоа се прекрасни девојки кои многу добро заработуваат. Многумина не ја знаат вистинската смисла за оваа работа, па измислуваат се и сешто“ вели Ула и додава дека Ден е нејзин тип, но дека сака да работи со него бидејќи може да научи многу работи.,

фото: инстаграм

Од соработката во овој проект таа очекува:

„Повеќе работа, повеќе патувања, многу повеќе забава и да ужива во прекрасниот живот“.

фото: Инстаграм

Ула додека живеела во Словенија работела како танчерка, менаџерка на ноќен клуб, се фотографирала за „Плејбој“ и работела како менекенка.

На „Инстаграм“ ја следат околу 50 000 луѓе и секојдневно се дружи со најпознатите инфлуенсерки.