Вистаграм

Супер комбинации за стилизирање на најженственото парче на сезоната

Супер комбинации за стилизирање на најженственото парче на сезоната
фото: „shutterstock“

Макси здолништата се дефинитивно најженственото парче облека на сезоната. Тие станаа актуелни уште пред неколку сезони, а дамите не ги заборавија ниту ова лето.

Секоја жена која е вљубеничка во модата, оваа сезона мора да има барем едно макси здолниште во својот гардеробер. Во обѕир доаѓаат здолништата во сите бои и дезени, а модните експерти истакнуваат дека оние со цветни мотиви се полн погодок. Особено се популарни плисираните модели.

Овој модел на здолниште не е соодветен само за попладневната прошетка низ градот, туку лесно може да се вклопи и како дел од деловниот стајлинг, но и стајлингот за вечерно излегување. Во зависност од остатокот од аутфитот, макси здолништето може да се носи во речиси секоја прилика.

Ниту едно друго парче облека не ги покрива толку вешто колковите и бутовите, а кога го носите со високи потпетици добивате илузија на долги нозе.

Во продолжение, ви претставуваме 10 идеи како да го стилизирате најженственото парче ова лето:

извор:точка.ком.мкидеи, макси