Вистаграм

Слаткарка прави воодушевувачки торти што изгледаат како да се везени

Слаткарка прави воодушевувачки торти што изгледаат како да се везени

Лесли Виџил е уметник кога станува збор за тортите. Таа е еден вид трендсетер во индустријата за правење торти со над 150 илјади следбеници на Инстаграм.

34-годишната слаткарка започнала да работи откако зела курс за декорирање на торти заедно со нејзината мајка уште кога била дете.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Leslie Vigil (@_leslie_vigil_) on


Лесли го употребила целото свое знаење што го стекнала низ образованието преку гледање, читање, експериментирање и учење на секаков начин на кој може да се учи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Leslie Vigil (@_leslie_vigil_) on

Барањето работа ѝ одело потешко и покрај импресивните квалификации.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Leslie Vigil (@_leslie_vigil_) on

Започнала со работа во Корона, Калифорнија. Погледнете ги нејзините воодушевувачки креации.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Leslie Vigil (@_leslie_vigil_) on

извор:кафепауза.мк