Вистаграм

Секс бомба во „Се или нешто“: Камерите не го тргаат фокусот од супер моделот Ангела од Скопје!

Секс бомба во „Се или нешто“: Камерите не го тргаат фокусот од супер моделот Ангела од Скопје!

Во популарниот ТВ квиз „Се или нешто“ за изминатите шест сезони се појавиле доста интересни натпреварувачи, но во новата седма сезона, студиото го краси и 20 годишниот супер модел Ангела Василевска од Скопје, која се уште не дошла на ред за битка со банкарот.

Токму затоа, камерите чето фокусираат во нејзината маркантна појава – убаво лице и уште повпечатливо тело за кое неодамна се врати од избор во Бугарија со титула токму за најубаво лице и тело од сите натпреварувачки.

Ангела околу пет години се занимава со манекенство и е дел од модното студио „Црнокрак“, а натпреварите за убавина се чест дел од нејзината агенда.

Атрактивната скопјанка е студентка при филозовскиот фекултет во Скопје, додека слободното време го користи за фитнес вежби, возење велосипед и дружби со семејството и најблиските.

Нејзиниот профил е доста популарен на социјалната мрежа Инстаграм, каде има доста да се види од нејзиниот раскош – од фотографии во провокативни стајлинзи, до такви во жешки танга бикини изданија.

Како ќе се покаже во „Се или нешто“ и колку ќе биде среќна во отворањето на кутиите на банкарот, останува да видиме, а дотогаш уживајте во нејзините ултра секси фотографии.