Вистаграм

Саманта Сепулведа, секси полицајка од која криминалците не бегаат

Саманта Сепулведа, секси полицајка од која криминалците не бегаат
фото: Инстаграм

Саманта Сепулведа е 35-годишна жена вработена во њујоршката полиција. Таа вели дека криминалците не бегаат од неа.

„Секогаш успевам да ги убедам мажите да појдат со мене“, вели оваа секси полицајка која исто така е и ѕвезда на Instagram, каде има над 412.000 обожаватели.

Како полицајка почнала да работи во 2010 година, а три години подоцна станала и модел за долна облека. Кога е на работа вели дека се труди да го задржи професионалниот изглед. Вели дека на терен има помалку агресија кога има и полицајки.

При едно апсење на маж осомничен за семејно насилство кој се заканувал дека ќе пука во полицајците, самиот се предал кога ја видел, поканувајќи ја да излезат

„Ти си најсекси полицајка која сум ја видел, може ли некогаш да излеземе“, ме праша тој, а јас без проблеми го уапсив, вели Саманта.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Samantha Sepulveda™✨ (@sammysep) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Samantha Sepulveda™✨ (@sammysep) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Samantha Sepulveda™✨ (@sammysep) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Samantha Sepulveda™✨ (@sammysep) on

извор:кајгана