Вистаграм

Ресторан со прекрасен поглед и ентериер кој воодушевува

Ресторан со прекрасен поглед и ентериер кој воодушевува
фото:принтскрин/инстаграм

Предностите на социјалните мрежи се тоа што со неколку кликови можеме да откриеме многу работи како и многу чудесни места низ светот. Овој пат станува збор за еден италијански ресторан во Париз наречен Pink Mamma кој има прекрасен поглед и воодушевува со ентериерот. Улиците низ Париз се совршена глетка за импресивни фотографии, но и специјално искуство кое ќе се памети. Меѓутоа, за време на секое патување и разгледување, треба да обрнете внимание и на вкусната храна. Затоа овој ресторан нуди многу вкусна храна, но и ќе направи да се чувствувате како во бајка!