Вистаграм

Пет девојки за кои луѓето велат дека се грди, а тие се вистински фаци на „Инстаграм“

Пет девојки за кои луѓето велат дека се грди, а тие се вистински фаци на „Инстаграм“

Социјалните мрежи се повеќе преставуваат место каде луѓето се претставуваат во различно светло, се повеќе ги следат модните трендови.

Ако сите луѓе би биле исти и наликуваат едни на други, тогаш ќе биде многу досадно.

На „Инстаграм“ има пет девојки кои ги срушија стереотипите за убавина. Односно за нив луѓето велат дека се грди, а тие се вистинки фаци на „Инстаграм“.

Софија Хаџипантели

Кипарскиот модел поради нетипичната убавина и нејзините веѓи светски дизајнери сакале да соработуваат со неа. Имено, модните куќи сметаат дека Софија е една од оние девојки која ги руши стандардите на насловните страници.


Свантје Паулина

Паулина никогаш не ги криела своите недостатоци на „Инстаграм“. Таа е горда на мајката природа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 🌙 Swantje Paulina (@swalina) on

Ем

Девојка која има витилиго на социјалните мрежи остава најдобри мотивациски пораки и афирмации. Девојките од целиот свет се инспирарни од нејзиниот позитивен став.

Табриа Мајорс

Плус сајз моделот покажа дека сексипилот нема никаква врска со ангелите на „Викторија сикрет“.Табриа заедно со своите пријатели има чест да ги охрабрува младите луѓе да бидат она што сакат.

 

View this post on Instagram

 

Shut up boy you talk a lot 🐷@fashionnovacurve

A post shared by Tabria Majors (@tabriamajors) on

Луна Шулце

Луна поради своите заби долго време не се смеала пред други луѓе.  Нејзинаот „недостаток“ всушнот е нејзина најголема предност бидејќи е ангажирана како модел на „Unique“ магазинот.