Вистаграм

Од Инстаграм девојка до актерка во Лос Анџелес

Од Инстаграм девојка до актерка во Лос Анџелес

Името Деми Роуз првпат го слушнавте кога ѕвездата Кајли Џенер ја раскина долгогодишната врска со  раперот Тиго.

Деми со раперот се појави на Канскиот фестивал, врската не им траеше, но таа успеа да стане популарна.

Благодарение на оваа романса и огромните гради, Деми е хит на Инстаграм, а планира да да се занимава и со глума.

„Еднаш неделно одам на часови за глума и секојпат сум подобра. Стекнав самодоверба и наскоро ќе се селам во Лос Анџелес да се пробам на екраните, изјави Деми за британските медиуми.

 

View this post on Instagram

 

Absolutely love my brows by @olivianaylormua using a semi permanent digital machine ❤️

A post shared by Demi Rose (@demirosemawby) on

 

View this post on Instagram

 

🖤

A post shared by Demi Rose (@demirosemawby) on

 

View this post on Instagram

 

Cute day out 💓🐒🦁

A post shared by Demi Rose (@demirosemawby) on

 

View this post on Instagram

 

Sweet tooth 🍓🍒🍌

A post shared by Demi Rose (@demirosemawby) on

 

View this post on Instagram

 

Back home ❤️🍃

A post shared by Demi Rose (@demirosemawby) on

 

View this post on Instagram

 

I see you

A post shared by Demi Rose (@demirosemawby) on

 

View this post on Instagram

 

☺️🍃💕

A post shared by Demi Rose (@demirosemawby) on