Вистаграм

Новото движење на Инстаграм ќе ве присили повеќе да ги засакате вашите гради

Новото движење на Инстаграм ќе ве присили повеќе да ги засакате вашите гради

Дека сите жени не се надарени со големи и цврсти гради кои не познаваат гравитација и не е некоја тајна.

Сепак, многу припаднички на понежниот пол се срамат да ги покажат несовршените гради па ги кријат под широки маици или во премногу малите градници. Но, на сето тоа му доаѓа крајот. Познатата инфлуенсерка Чидера Егеруе го покрена хештегот “saggy boobs matter”, што во превод значи дека и виснатите гради се важни.

 

Погледајте ову објаву у апликацији Instagram

 

Patriarchy has been designed for you to believe you need to jump through hoops in order to be accepted by people who use 3-in-one shampoo/body wash/conditioner. #SAGGYBOOBSMATTER

Објава коју дели Chidera Eggerue (@theslumflower) дана

Тоа за првпат под својата фотографија, на која ги покажува градите во деколтираниот фустан за да им пружи поддршка на жените ширум светот и ги присили да ги засакаат своите природни гради.

 

Погледајте ову објаву у апликацији Instagram

 

[AD] Got that lewwk in my @fashionnovacurve 👅🍯 #novababe #novaCurveBabe • • Ps. Yes I’m a part of that saggy titty committee shiiiiii☺️😏 #saggyboobsmatter 😘

Објава коју дели 𝕸𝖆𝖗𝖎𝖆-𝕷𝖚𝖝𝖊 ♥ (@marialuxee) дана

Со овој хештег означени се повеќе од 11.000 фотографии на Инстагра, а поголемиот дел од нив прикажуваат жени кои гордо ги покажуваат своите гради во деколтирана облека.

 

Погледајте ову објаву у апликацији Instagram

 

My life is basically just me trying to get someone to let me exist without a bra on 🙌🏽 . . I would consider this business casual 🕴🏽📸 by my baby @kenzie.maroney

Објава коју дели Tatiana (@tatiana_walton_) дана

Иако има само 23 години , Чидера е многу зрела и во едно интервју изјави дека туѓите мислења никогаш не биле важни и дека животот ѝ се променил во оној момент кога сфатила дека убавината на секој човек лежи во неговата единственост која не треба да ја менува.

извор: точка.мк