Вистаграм

Ново лице на Инстаграм: Има преку 600 илјади следбеници, а пофалби доби и од Северина

Ново лице на Инстаграм: Има преку 600 илјади следбеници, а пофалби доби и од Северина

Ново лице на Инстаграм: има 600  илјади следбеници, а пофалби доби и од Северина

Младата инфлуенсерка иако е кратко на Инстаграм  стана популарна и има преку 600 000 следбеници.

Иако има 18 години, Марија Жежељ е позната во регионот. Се прослави со видеа на „Јутуб“, а се проба како манекенка и пејачка.

Кога излезе нејзината прва песна на англсики јазик, пофалби доби и од Северина велејќи дека девојката е „тоа што таа сакала да  биде како млада“.

Тоа не е се. Фотографиите на Марија се најдоа и на официјалната страна на Кајли Џенер, а кога наполни 18 години стана барана во светот на модата.

 

View this post on Instagram

 

💫

A post shared by M A R I J A (@marijazezelj) on

Младата пејачка напиша и книга која имаше голем успех во Србија, а пред две години беше во листата на 100 најубави жени во светот.

Марија на Инстаграм има преку 600 000 следбеници кои се воодушевени од нејзините фотографии.

Во Њујорк потпиша договор со модната агенција „Women“, а многумина веруваат дека ја чека светска кариера.

 

View this post on Instagram

 

👀

A post shared by M A R I J A (@marijazezelj) on

 

View this post on Instagram

 

shooting something new with @marija.andric.photography

A post shared by M A R I J A (@marijazezelj) on

 

View this post on Instagram

 

test shooting 📸⚡️

A post shared by M A R I J A (@marijazezelj) on