Вистаграм

Неколку идеи за уникатни Велигденски јајца

Неколку идеи за уникатни Велигденски јајца
фото: инстаграм/тинавалентина

За неколку дена се одбележува големиот празник Велигден кога традициоанлно домаќинките вапцуваат јајца.

Доколку се уште немате идеја како ќе ги декорирате јајца за овој празник, еве неколку предлози.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Boglarka Gleichauf · est. 2013 (@the_fanatic_calligrapher) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Fredrik Palmgren (@fredrikpalmgren) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @taho_creativeart on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Hanca Koubemba (@borek.bracho) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ?? Mel Rose ?? (@cosmolique) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Polewska Anna (@polewskaanna) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vodie Chris A. Adajar (@mr.adajar) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lili.Drinjak (@lili.drinjak) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Пряники имбирные??‍? (@cookie_art_uz) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dzvinka Zagayska (@dzvinka_zagayska) on