Вистаграм

Најсекси мама на светот: Меган Фокс се’ уште ги буди мечтите (ФОТО)

Најсекси мама на светот:  Меган Фокс се’ уште ги буди мечтите (ФОТО)

Токму пред 32 години се роди една од најубавите актерки и модели. Меган Фокс, која беше прославена по машкото списание FHM кој ја прогласи за најсексипилната жена во светот за 2008 година, таа го прослави својот роденден.

Forgot to post closeup of this look from a couple of weeks ago. @angelalevinmakeup @cwoodhair

A post shared by Megan Fox (@the_native_tiger) on

Нејзините родители, Глорија Дарлен и Френклин Томас Фокс, се развеле кога имала три години. Во едно интервју, актерката рече дека нејзините мајка и татко биле многу строги и дека никогаш не ѝ дозволиле да има дечко или да ги покани пријателите во нејзината куќа. Таа започнала со часови по глума и танц на петгодишна возраст и се преселила во Флорида на десетгодишна возраст, каде што завршила католичко училиште.

Меган често била злоупотребувана од децата на училиште.

„Патам од комплекс на помали вредности и постојано се плашам од исмевање“, истакна актерката и призна дека е ранлива, но агресивна.

@fredericks_hollywood

A post shared by Megan Fox (@the_native_tiger) on

Таа живеела со нејзината мајка, додека не собрала доволно пари за да започне самостоен живот. На 17 години, таа со момчето се преселила во Лос Анџелес, а неговото име никогаш не сакала да го открие. Таа ја изгубила невиноста со него и во интервјуто истакнала дека тоа е вистинска љубов и необичен секс. Живеела скромно и никогаш не побарала пари од нејзините родители. За да ја плати киријата, се вработила во кафуле каде што работела облечена во банана.

„Можев да изберам помеѓу јаболка и банана, а јас ја избрав бананата, бидејќи изгледав послаба во неа“, вели Меган, која мисли дека имала нормална младост.

#happyholidays @fredericks_hollywood

A post shared by Megan Fox (@the_native_tiger) on

Таа имаше најважни улоги во филмовите „Трансформери“, „Пријатели со деца“ и „Ова е 40“. На сетот од серијата „Надеж и вера“, таа се сретна со нејзиниот сопруг, Брајан Грин (44), ѕвезда во американската серија „Беверли Хилс“. Брајан, сексипилната глумица ја запроси на плажа на луксузен хотел во Хаваи. Меѓутоа среќата им ја уништи загубата на дијамантскиот прстен некаде на плажата.

„Толку долго сум во таа врска и го сакам Брајан. Се разбира, бракот во иднина е тука некаде“, рече Меган во интервјуто.

„Никогаш не сум била толку сигурна во мојот живот, како што сум во двајцата нас. Нашата венчавка беше совршен почеток на одиличен заеднички живот“, изјави Брајан по венчавката, а кратко потоа станаа родители.

Поради несогласувањата во бракот, Меган одлучи да поднесе барање за развод, но брзо успеа да ги реши сите проблеми.

„Ако сакаш да потрае, мораш да вложиш напор. Ќе бидеме заедно колку ќе успееме, тоа не е нешто што можеме да го контролираме целосно“, заклучи Меган.

Во продолжение погледнете ја галеријата со слики: