Вистаграм

Најновиот тренд на Инстаграм: Дали би пробале бургер со сладолед?

Најновиот тренд на Инстаграм: Дали би пробале бургер со сладолед?

За време на карантинот, луѓето експериментираа во нивните кујни и рецептите и јадењата ги споделуваа на Instagram и TikTok.

По кафето далгона, последниот тренд кој стана хит на Instagram се слатките бургери.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Saffyssweet Treats (@saffyssweettreats) on

Како и кај обичниот бургер, додавате лепче за хамбургер, но наместо со компири и плескавица, го полните со сладолед, колачиња, овошје…

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Saffyssweet Treats (@saffyssweettreats) on

Лепче за бургер може да бидат и вафли, крофни, ролнички со цимет, итн.

Дали би пробале бургер во слатка варијанта?

извор: Кајгана