Вистаграм

Лесно е да работите од дома: Домашни канцеларии што ќе ве воодушеват

Лесно е да работите од дома: Домашни канцеларии што ќе ве воодушеват

Ширењето на корона вирусот продолжува да предизвикува паника низ целиот свет, па сè поголем број луѓе се во самоизолација или работат од дома. Поради мерките за заштита од КОВИД-19, многу работници ќе започнат или веќе започнале да работат од дома. Иако за многумина тоа вклучува привремено користење на масата во кујната, некои имаат доволно среќа да создадат поидилично и порелаксирачко место во куќата. Социјалните медиуми како Инстаграм се преплавени со разни фотографии од домашните канцеларии, а во продолжение погледнете ги најубавите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Interior & DIY Inspiration (@dreieckchen) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by • Projetos • Decor • Homestyle (@assimsejadecorado) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Desk Life Bliss|Mariam A. (@desklifebliss) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ivona Karlonė (@ivona_vn) on

 

View this post on Instagram

 

Back to office ✖️ http://liketk.it/2D2Lp #liketkit @liketoknow.it

A post shared by Amira (@onclosetnine) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alex (@event.gastro.alex) on

 

View this post on Instagram

 

My home office with gorgeous view #workingfromhome #quarantine #homeoffice

A post shared by Tanja Atanasova (@tanja.v.atanasova) on

 

извор: Кафепауза