Вистаграм

Кристен Лајв: Мачка на денот со неодоливи облини (ФОТО)

Кристен Лајв: Мачка на денот со неодоливи облини (ФОТО)

Кристен Лајв е фотомодел и вистинска ѕвезда на социјалната мрежа Инстаграм. Лајв е родена на 17-ти ноември 1988 година на Флорида, а моментално живее на Бермудските острови.

Таа потекнува од Перу и Јамајка, што допринесува за нејзиниот егзотичен изглед.

A post shared by Queen K 👑 (@kristenlive) on

“Не се сметам за модел иако сум посветена на таа индустрија, но отсекогаш сум имала поголема цел. Кристен Лајв е повеќе бренд, бидејќи јас се претставувам себеси.

A post shared by Queen K 👑 (@kristenlive) on


Во светот на модата влегов пред три години откако ги завршив студиите по психологија бидејќи тогаш имав повеќе време да се занимавам со она што ме интересира”, изјавила Кристен.

Таа освен со манекенство, се занимава и со актерство.

A post shared by Queen K 👑 (@kristenlive) on

“Работев и на телевизија и во радио – небото е граница”, изјавила атрактивната Лајв.

A post shared by Queen K 👑 (@kristenlive) on