Вистаграм

Кралица на облините: Ова девојка доминира на „Инстаграм“ (фото)

Кралица на облините: Ова девојка доминира на „Инстаграм“ (фото)
фото: Инстаграм

Абигел Речфорд е популарна девојка на „Инстаграм“ која ја следат повеќе од 9 милиони следбеници.

Родена е на 21 февруари 1992 година во Пенсилванија, САД, а нејзината вредност на социјалните мрежи се проценува на 4 милиони долари.

Таа досега соработувала со некои угледни весници како што се „Maxim“, „People“, „Sports Ilustrated“. На „Инстаграм“ ја нарекуваат „кралица на облини“.

Абигел доминира на билбордите во Лос Анџелес, гостува во најгледаните емисии, а беше и главна ѕвезда на овагодинешното издание на Fashion week.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ⚡️ A R ⚡️ (@abigailratchford) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ⚡️ A R ⚡️ (@abigailratchford) on

 

View this post on Instagram

 

@fashionnova fashionnovapartner ⚡️

A post shared by ⚡️ A R ⚡️ (@abigailratchford) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ⚡️ A R ⚡️ (@abigailratchford) on