Вистаграм

Инстаграм профил нуди инспирација за секојдневни фризури готови за 3 минути

Инстаграм профил нуди инспирација за секојдневни фризури готови за 3 минути

Колку пати ви се случило да си кажете дека не знаете што веќе да ѝ направите на косата, бидејќи ви е здодевно веќе да ги правите истите фризури?

Ние најдовме еден инстаграм профил, кој може да ви биде инспирација. Со оглед дека често сме во трка со времето, не секогаш можеме многу време да ѝ посветиме на косата. Затоа, жените бараат брзи и практични решенија дури и кога е фризурата во прашање.

Е токму такви се и фризурите кои ќе ви ги презентираме во продолжение.

Без многу труд, со ластиче или различни шноли и штипки за коса, можете да изгледате интересно и средено.

Понекогаш не ви треба ништо посебно, освен идеја :). Без разлика на тоа каков тип коса имате, можеби меѓу фотографиите во продолжение ќе ја најдете фризурата што ќе ви се допадне и ќе ви одговара, па ќе ја примените уште утре.

 

View this post on Instagram

 

Into the fold #gentlehairdo #hairbun

A post shared by Gentle Hair Dos (@gentlehairdos) on

 

View this post on Instagram

 

Blunt bob, barrette and blazer #gentlehairdo

A post shared by Gentle Hair Dos (@gentlehairdos) on

 

View this post on Instagram

 

A classic #gentlehairdo #hairscarf

A post shared by Gentle Hair Dos (@gentlehairdos) on

 

View this post on Instagram

 

Pin up 🧷🧷🧷 #gentlehairdo

A post shared by Gentle Hair Dos (@gentlehairdos) on

 

View this post on Instagram

 

Mermaid braids #gentlehairdo

A post shared by Gentle Hair Dos (@gentlehairdos) on

извор:точка.ком.мк