Вистаграм

Инстаграм комбинации за топлите летни денови

Инстаграм комбинации за топлите летни денови

Многу модни фанатици и трендсетерки често ќе ви кажат дека би ја одбрале зимската мода, бидејќи полесно се комбинира. Иако летото не остава многу опции освен носење фустани и сандали, многумина уживаат во оваа леснотија додека на другите топлината им е многу голем проблем кога станува збор за облекувањето.

За да ви олесниме, најдовме неколку идеи на Инстаграм кои мислиме дека ќе ве инспирираат. На пример, некои дами ги заменија летните фустани со шорцеви кои со неколку модни додатоци можат да ви дадат сосема нов изглед.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Julie Sergent Ferreri (@juliesfi) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Grece Ghanem (@greceghanem) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Monikh Dale (@monikh) on

 

View this post on Instagram

 

These denim shorts

A post shared by Zina Charkoplia (@zinafashionvibe) on

 

View this post on Instagram

 

Smooth and sweaty☀️ #gannigirls #københavn #shopredone

A post shared by Marie Hindkær (@mariehindkaer) on

 

View this post on Instagram

 

Summer is here ☀️

A post shared by ANINE BING (@aninebing) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Caroline Daur (@carodaur) on

извор: Кафепауза