Вистаграм

(Фото) Облека инспирирана од француската ривиера

(Фото) Облека инспирирана од француската ривиера

На крајот од минатата година, Laure Hériard Dubreuil, сопственик на луксузната онлајн продавница „Вебстер“, основаше сопствен LHD бренд за облека кој го обожаваат американските модели и влијателни личности. Причината за тоа е еклектичниот дезен, интересните модели на облека, како и фантастичниот асортиман.

Arrivederci Sicily! 🚦🚖🚀#escapewithlhd

A post shared by LHD (@lhd) on

Новата колекција е, сепак, она што ги освои срцата на многу од девојките на Instagram. Тоа е колекцијата со име „St.Trope“, која следеше по дебитантската колекција „Miami“. Како познат авантурист, таа одлучи да ја посвети својата облека до дестинациите што ги посетила низ целиот свет, а со последната, инспирирана француска ривиера, таа направи целосен погодок.

Инспирацијата за дестинациите во кои таа патуваше само беше надградба на нејзиното големо модно искуство и образование, и од ова излезе гламурозно, женско, безвременско и, пред сè, пријатни модели. Силуетата е инспирирана од гроздобер парчиња, и она што ја прави оваа облека се специјално направените шари и живописни бои.