Вистаграм

(ФОТО) И жените признаваат: Ена Трајковска е Македонката со светска убавина!

(ФОТО) И жените признаваат: Ена Трајковска е Македонката со светска убавина!

Велат дека жените не лесно даваат комплимент на друга припадничка од понежниот пол, но за кумановката Ена Трајковска дури и жените би признале дека има лице со светска убавина.

Оваа русокоса дама деновиве е доста актуелна во домашните таблоиди кои ја прогласија за една од најубавите Македонки.

Ена има завршено архитектура во Русија, а исто така е талентирана и за сликање.

Атрактивната русокоса е активен корисник на социјалните мрежи, а  нејзиниот отворен профил на Инстаграм го следат повеќе од 7 илјади следбеници.

Зошто е тоа така, гледате од нејзините фотографии во продолжение:

A post shared by Ena Trajkovska (@enatrajkovska) on

A post shared by Ena Trajkovska (@enatrajkovska) on

A post shared by Ena Trajkovska (@enatrajkovska) on

A post shared by Ena Trajkovska (@enatrajkovska) on

A post shared by Ena Trajkovska (@enatrajkovska) on

A post shared by Ena Trajkovska (@enatrajkovska) on