Вистаграм

(ФОТО) Даниела и Клаудиа се најжешките навивачки за фудбалерите на Англија: Едната има шоу на програма за возрасни

(ФОТО) Даниела и Клаудиа се најжешките навивачки за фудбалерите на Англија: Едната има шоу на програма за возрасни

Во интернет просторот за време на Мундијалот се појави доста секси навивачки за многу од земјите учеснички.

Но, деновиве по натпреварот меѓу Англија и Колумбија, двете навивачки за Англија, Даниела Леви и Клаудиа Романи со провокацијата и голотијата која ја сервираат како навивачки, се истакнаа во фокусот.

Јасно е дека ако фудбалерите „плакнат очи“ пред натпревар, вака мотивирани нема да е чудно и да стигнат до финале.