Вистаграм

Ѕвездата е симната од тронот: Ова е новиот „крал“ на Инстаграм

Ѕвездата е симната од тронот: Ова е новиот „крал“ на Инстаграм

Кралот на Инстаграм е епитет кој подолго време го носи Ден Билзериан, но сепак статистиката на оваа социјална мрежа покажува нешто сосема поинаку.

Имено, според бројот на следбениците, профилот на фудбалската ѕвезда Кристијано Роналдо е најследениот од сите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on


Роналдо не му го одзема тронот на Ден туку на пејачката Селена Гомез која на највисоката позиција беше околу две години.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on


Сега Роналдо има 144.446.447 сладбеници и е на врвот од социјалната мржа на која го носи епитетот „крал“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

На третото место по бројот на следбеници на Инстаграм се наоѓа пејачката Аријана Гранде со 132 милиони следбеници, а неа ја следи Ким Кардашијан со 119 милиони следбеници.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

фото:инстаграм