Вистаграм

Цветен аjлајнер: Најромантичниот Инстаграм тренд за пролет 2020

Цветен аjлајнер: Најромантичниот Инстаграм тренд за пролет 2020

Дали барате идеја за пролетна шминка?

Цветниот аjлајнер станува се популарен тренд на социјалните мрежи. Доколку сакате забележителна шминка, оваа сезона наместо црната линија, нанаесете алајнер инспиран од шареното цвеќе.

Ако немате ајлајнер во боја со која би експириментирале, тогаш измешајте сенка за очи со малку вода и пробајте.  Во продолжение погледнете неколку идеи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by flame up (@flame__up) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by flame up (@flame__up) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Polina Pyshkina (@makeupbypolinap) on