Вистаграм

Бестрашна манекенка позира со крокодили, китови, ајкули…

Бестрашна манекенка позира со крокодили, китови, ајкули…

Роберта Манчино позната е по ризиците на кои се изложува – од падобранство до нуркање во крокодили.

Италијанската манекенка без никаква заштита позира со крокодилите во Мексиканскиот залив.

Храбрата манекенка повеќе од 7 илјади пати скокнала со падобран, постави неколку светски рекорди, а неколку скокови од авион ги изведе целосно гола.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by roberta mancino (@mancinoroberta) on

Погледнете го нејзиниот профил на социјалната мрежа Инстаграм полн со адреналин и возбуда.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by roberta mancino (@mancinoroberta) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by roberta mancino (@mancinoroberta) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by roberta mancino (@mancinoroberta) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by roberta mancino (@mancinoroberta) on