Вистаграм

Фаталната Србинка по која лудуваа Роналдо и Виери, а денеска изгледа уште попривлечно

Фаталната Србинка по која лудуваа Роналдо и Виери, а денеска изгледа уште попривлечно

Таа е родена во Србија, а порасна во Швајцарија. Во Италија се занимаваше со манекенство и стана многу позната во светот. Нена Ристиќ е уште попривлечна денес отколку порано.

#tulum #thebest #newproject #happy #vivamexico🇲🇽 @patymua_official

A post shared by Nena Ristic (@nenita_ristic_official) on

Учеството на Нена во телевизиските емисии на Fashion TV, италијанскata, но и европската публика го гледаше во еден здив.

Пред девет години ја освои титулата „Најдобар задник во Европа“, а ја знаеме по нејзиното учество во реалното шоу „Чао Дарвине“, заедно со хрватската манекенка Нина Мориќ.

#tokyostyle #casadelpapelmood #thankyou @tommasoincamicia #forthis #newhaircut #iloveit😍

A post shared by Nena Ristic (@nenita_ristic_official) on

За прекрасната Нена се пишуваше и поради нејзините освојувачки моќи. Нена беше вистинска фатална девојка, а особено на неа беа слаби фудбалерите и милијардерите, а на листата на оние што ги заведе беа Кристијан Виери, Кевин Принком Боатенга и Флавио Бријаторе.

Атрактивната србинка сега има нова љубов, стана мајка и изгледа преубаво.