Вистаграм

Асиметричните костими за капење се најшарматниот летен тренд

Асиметричните костими за капење се најшарматниот летен тренд

Со сезоната на годишни одмори која веќе е во полн ек, размислуваме и за избор на идеален костим за капење за сите морски авантури.

Покрај плетената торба во која ќе ја ставиме омилената книга, кремите за заштита од сонце и термосот со вода, за совршениот ден на плажа нѝ е потребен и женствен модел на костим за капење.

Со шарената понуда во продавниците, никогаш не било полесно да се пронајде фаворитот – линии, точки, модели со висок струк, класичен црн костим… се само некои од актуелните тренди модели, а сè поголемо внимание добиваат и асиметричните костими за капење.

Инспириран од 70-тите, овој женствен тренд кој суптилно открива еден дел од телото, прекрасно прилега на баш секоја фигура. Тој на класичните силути им дава “стејтмент” призвук, а бидејќи изгледа како боди, одличен е и за носење надвор од плажа. Освен како едноделен, достапен е и како дводелен костим за капење, како и во еднобојна варијанта, изработен од металик материјал…

Асиметричните костими за капење се популарен летен тренд, а ова се омилените модели на блогерките и познатите дами.

 

View this post on Instagram

 

My 24/7 mood in Australia looks like this! ??? @revolve #revolvearoundtheworld

A post shared by Sara Escudero (@collagevintage) on

 

View this post on Instagram

 

W I L D ?

A post shared by Paula Echevarria (@pau_eche) on

 

View this post on Instagram

 

Here again ?

A post shared by I’m Paula Verdera (@pverdera) on

 

View this post on Instagram

 

Bday lunch!!!!!???????

A post shared by Sofia Vergara (@sofiavergara) on

 

View this post on Instagram

 

Mañana me voy a la playa ??

A post shared by All that she wants (@erealouro) on

 

View this post on Instagram

 

That’s what friends are for…. ? #Photobomb #VacationMode ?

A post shared by Eva Longoria Baston (@evalongoria) on

извор: точка.мк