Вистаграм

6 предлог фризури со кои ќе имате средена коса и во карантин

6 предлог фризури со кои ќе имате средена коса и во карантин
фото:принтскрин/инстаграм

Бидејќи поминувате сè повеќе време дома, деновите полека почнуваат да личат еден на друг, дури и ако имате список на обврски што треба да ги завршите.

Поради вонредната состојба, страдаат многу од нашите секојдневни рутини, дури и оние што обично ги правиме дома.

Некои од нив се поврзани со убавината, особено со косата.

Дали и вие го прескокнувате денот за миење на косата и не размислувате за фризура која инаку е задолжителна во нормални околности?

1. Префрлете ја косата настрана

 

View this post on Instagram

 

A post shared by LACY REDWAY HAIR ARTIST (@lacyredway) on

2. Ниска пунџа

Средувањето на мрсната коса може да биде предизвик, а сега, кога имате онлајн-состаноци и видеоповици, брзите фризури се добредојдени.

Сè што ви треба се неколку производи за убавина што веќе ги имате дома, додатоци за коса и неколку слободни минути.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KRISTIN ESS (AND LOTS OF DOGS) (@kristin_ess) on

3. Истакнете ги природните кадрици со лента за коса

 

View this post on Instagram

 

A post shared by LACY REDWAY HAIR ARTIST (@lacyredway) on

4. Плетенка

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Andrew Fitzsimons ?? (@andrewfitzsimons) on

5. Топчиња

 

View this post on Instagram

 

A post shared by LACY REDWAY HAIR ARTIST (@lacyredway) on

6. Едноставно коњско опавче со додатоци

 

View this post on Instagram

 

A post shared by justine marjan (@justinemarjan) on

извор:кафепауза.мк