Вистаграм

ФФМ не го заборави капитенот: Честитки за Гоче…

ФФМ не го заборави капитенот: Честитки за Гоче…

Македонската фудбалска А репрезентација во последно време навистина бележи само успеси.  Следното учество во натпреварувањето за „Лигата на нации“ е шансата на оваа генерација да ја одведе земјава во завршницата на некое големо европско или светско натпреварување.

Или како што самите велат: „Сега е наше време…“!

Последното рангирање на официјалната ФИФА ранг листа на 71 место на светот, што е најдобар пласман во последниве 10 години, е само уште една потврда за квалитетот на овие момчиња, предводени од селекторот Игор Ангеловски…

… и секако, легендата, нашиот капитен, Горан Пандев.

ФФМ не го заборави својот најдобар играч и капитен, па покрај бројните честитки од сите страни, федерацијата на својот официјален Инстаграм профил јавно му ја честиташе приновата во семејството, третотото дете на популарниот Гоче, ќеркичката Софија.