Радио Милева
тон емоции

Висока и згодна: Мама гордо се пофали со својата убавица – ова е ќерката на водителката Душица Јаковљевиќ (фото)

Висока и згодна: Мама гордо се пофали со својата убавица – ова е ќерката на водителката Душица Јаковљевиќ (фото)

Ќерката на Душица Јаковљевиќ, Анѓела Мљјуш наполни шеснаесет години, што мораше да биде одбележано со величествена и елегантна прослава. Гордата мама напорно работеше на секој детаљ, се со цел да ги задоволи гостите, пред се роденденската девојка која беше многу возбудена во текот на целата вечер.

Мајка и ќерка се облекоа речиси идентично за оваа пригода, која ја фотографираа фоторепортерите, а една од фотографиите брзо се најде на профилот на „Инстаграм“ на Душица со трогателни зборови упатени до наследничката.

– Еј малечко… нема да бидам патетичен и да ти кажам што велат обичните мајки „не се договоривме толку брзо да пораснеш“… Колку мака ми направи поради тебе. Не спиев навечер кога ти беше бебе, ете колку сум среќна во светот затоа што сега спијам мирно, знаејќи дека добро ја завршив работата. Ти благодарам што ме направи подобра, што се разбираме со нашите очи и што ме разбираш дури и кога не можам да се разберам себеси. Ти благодарам што си мојот најдобар пријател и што си секогаш разбирлива и трпелива. И знам дека ретко која мајка би ги кажала овие зборови, знам дека децата им пишуваат вакви реченици на родителите, а не обратно. И всушност е така.

– Ти си мојот голем човек! А знаев дека така ќе биде и кога ќе те донесат кај мене во породилно, а ти ми намигна. Тогаш знаев дека моето прво чудо дојде на светот! Моја магична, биди секогаш среќна, а јас секогаш ќе ти бидам рамо, мајка и пријателка – и друштво за кавги и смеење – напишала водителката под сликата на која позира со своето бебе, а никој не забележал и коментирал колку од ќерка Душица Јаковљевиќ всушност е убава и згодна.

Според многу слики, Анџела Миљуш е претстава на нејзината мајка, секако има и такви кои не се согласуваат со тоа и тврдат дека таа е истиот татко Александар.

фото:Инстаграм принтскрин

Останати вести од Радио Милева