Радио Милева
Што и да е, брзо да помине!

Вирусот ја оддели од најблиските: Милена Антовска во изолација (фото)

Вирусот ја оддели од најблиските: Милена Антовска во изолација (фото)
фото:милена антовска/инстаграм принтскрин

Корона, Ковид-19, заразени, хоспитализирани, починати… се зборови кои секојдневно ги слушаме веќе долго време или се соочуваме со истите.

Веќе и да не позтои некој кој во семејството или блиско обкружување намел заразен од немилосрдниот и ненаситен вирус, а и малкумина останаа од оние што барем еднаш не направиле тест за проверка на својата состојба.

ТВ водителката Милена Антовска отсекогаш била активна пред своите следбеници на социјалните мрежи и често открива што се случува во нејзината приватност, а така беше и овој пат.

Имено, таа покажа дека веќе осум дена е во домашна изолација, оттргната од своите блиски, но не сподели дали се соочува со корона вирус или пак претпазливо чека да поминат деновите откако имала контакт со заразен.

На Милена и посакуваме одлично здравје, па што и да е брзо да помине!

Поради својата теренска работа и големиот број на контакти со луѓе таа во ризичната категорија на граѓани кои се меѓу првите во редот за вакцина.

Она чувајте се нека не ви биде само вербално, бидете одговорни за себе, најблиските околу вас и остнатите, бидејќи научивме и искусивме дека вирусот не бира!

Останати вести од Радио Милева